https://www.kleib.pl/wp-content/uploads/2021/07/youtube_social_squircle_red-1.png

1 lipca, 2021 Zmiana koloru ścian z farbami do wnętrz od KLEIB

W momencie, gdy decydujemy się na renowację naszego wnętrza, stoimy przed wyborem odpowiedniej chemii budowlanej. Wybór farby do wnętrz to nie tylko kwestia jej koloru. Farby mogą różnić się pod względem składu, przeznaczenia oraz właściwości. Istotna jest również zależność pomieszczenia, w którym chcemy położyć farbę lub powierzchnia, na jakiej będziemy ją kłaść. Jeśli dopiero co urządziłeś mieszkanie lub dom, to zacznij od wewnętrznej zaprawy tynkarskiej takiej jak tynk maszynowy lekki C17. Tynk sprawia, że ściany są odporne na mechaniczne uszkodzenia i świetnie izolują. Po tynkowaniu ściany należy odpowiednio przygotować do malowania zadbajmy zatem o odpowiednie zagruntowanie ścian. Preparat gruntujący tworzy podkład, który ujednolica powierzchnię, zapobiega odpryskiwaniu i powstawaniu zacieków oraz zmniejsza zużycie farby. Warto zajrzeć do naszej oferty, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty.

Preparaty gruntujące przed malowaniem

Nie bez znaczenia jest zastosowanie tzw. gruntów przed rozpoczęciem malowania ścian. Celem gruntowania jest przede wszystkim zmniejszenie chłonności ściany. Ma to wpływ na ilość farby, którą ostatecznie trzeba będzie zużyć na pomalowanie całego pomieszczenia. Grunt ma też za zadanie uszczelniające, wzmacniające powierzchnię ściany.

Jakie preparaty gruntujące dostępne są w KLEIB?

Farby do wnętrz KLEIB Procolor

Dobierając farbę, trzeba mieć na uwadze kilka aspektów. Priorytetowym jest odpowiednio wybrany rodzaj farby do pomieszczenia, w jakim będzie się znajdować. Następnie należy zwrócić uwagę na kolor i właściwości. Farby do wnętrz KLEIB Procolor charakteryzują się pełnym kryciem oraz niską emisją zapachową. Paleta barw, to aż 150 kolorów. W skład KLEIB Procolor wchodzi 7 rodzajów farb:

 • Ekologiczna biała farba emulsyjna Q123
 • Ekstra biała, ekologiczna farba Q123ExB
 • Barwiona w systemie KLEIB farba lateksowa Q5
 • Ekstra biała farba lateksowa Q5 ExB
 • Farba emulsyjna do wnętrz  Q5 ECO
 • Lateksowa farba do wnętrz  Q6
 • Lateksowa farba satynowa Q7 Bio
zaprawa tynkarska śląskie, chemia budowlana dolnośląskie, gładź szpachlowa małopolska, tynk mozaikowy Polska

Ekologiczne farby do wnętrz KLEIB Passion of Life

Jaka farba do wnętrz?

Jeśli klienci oczekują od farb wewnętrznych czegoś więcej, niż tylko ładnego wyglądu to znajdą to w najnowszych farbach KLEIB Passion of Life. Farby te są świetnej jakości, a dodatkowo charakteryzują się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Dzięki specjalnej formule są one odporne na zabrudzenia, zmywanie i czyszczenie na mokro – jednocześnie zachowują swoje właściwości. Farby wewnętrzne sprawdzą się do malowania ścian, jak i sufitów.

W asortymencie posiadamy:

 • Farba lateksowa Pure White
 • Plamoodporna farba lateksowa Supernova
 • Farba lateksowa Symfonia
 • Farba Super Verso – podkładowa farba wewnętrzna

Farby sprawdzą się na podłożach cementowo-wapiennych, betonowych, gipsowych oraz kartonowo-gipsowych.

Masz pytania? Chciałbyś skorzystać z naszej oferty? | SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!