https://www.kleib.pl/wp-content/uploads/2021/07/youtube_social_squircle_red-1.png

19 kwietnia, 2021 Jak dobrać chemię budowlaną do elewacji? Gotowe rozwiązania od KLEIB

Elewacja budynku jako pierwsza rzuca się w oczy. Staje się niejako wizytówką domu czy firmy. Od wykonania i jakości elewacji, zależy jak nieruchomość będzie się prezentować za kilka lat. Przy pracach takich jak ocieplenie domu czy ocieplenie dowolnego budynku, należy wybierać produkty najwyższej jakości od renomowanych producentów. My polecamy nasze systemy ociepleń KLEIB.

Gotowe systemy ociepleń od KLEIB

W naszej firmie staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom Klienta, nie tylko dbając o jakość towarów, ale też tworząc gotowe rozwiązania. Dlaczego warto zdecydować się na gotowe systemy ociepleń? Są one gwarancją jakości. Aplikacja wszystkich komponentów zgodnie z podaną instrukcją stosowania pozwala na uzyskanie wszystkich, deklarowanych przez firmę, parametrów systemów dociepleniowych. Pomijając jeden z elementów, przygotowanych przez producenta rozwiązań, narażamy się na to, że elewacja nie będzie tak trwała i w krótszym czasie straci swoje walory estetyczne.

Ocieplenie budynku – jaką chemię budowlaną wybrać?

Planujesz ocieplić dom, ale nie wiesz na jaką chemię budowlaną się zdecydować? Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas systemami ociepleń i zdecyduj się na jeden z nich.

Nasza firma proponuje gotowe rozwiązania dla:

  • ociepleń na wełnie mineralnej (mineral wool),
  • ociepleń na styropianie (EPS),
  • ociepleń garaży (SG).

System ociepleń na styropianie 

Styropian jest materiałem lekkim, odpornym na wilgoć, nieelastycznym. Podczas jego mocowania do ściany używamy kołków plastikowych. Jest także materiałem tańszym i bardziej popularnym na naszym rynku.

Zaprawa klejąca 

Decydując się na styropian jako materiał ocieplający, mamy do wyboru wiele produktów. Proponujemy naszym Klientom 4 różne zaprawy klejące (C1, C2, C2B, C2 Extra), które są przeznaczone do montażu płyt styropianowych oraz do zatapiania siatki z włókna szklanego.

Zaprawy tynkarskie

Kolejna warstwa to preparat gruntujący (C3, C3S, C3SIL), przygotowujący podłoże do położenia tynku. W przypadku ocieplenia styropianowego Klient ma do wyboru różne zaprawy tynkarskie: tynk mineralny (C4), tynk akrylowy (C5), tynk silikonowy (C7) lub tynk siloksanowy (C8). Wszystkie tynki mają fakturę baranka. Tynki mineralny (C4) i silikonowy (C7) są przeznaczone do ręcznej aplikacji, natomiast w przypadku tynków akrylowego (C5) i siloksanowego (C8) można zastosować natrysk hydrodynamiczny.

Farby elewacyjne

Zastosowanie konkretnego tynku jest równoznaczne z tym, że musimy wybrać odpowiednią farbę elewacyjną. Dla tynku mineralnego proponujemy farby elewacyjne: akrylową (Q1), silikonową (Q3) lub siloksanową (Q4), dla tynku akrylowego jest proponowana farba akrylowa (Q1). W przypadku tynku silikonowego dopasowana jest farba elewacyjna Q3, natomiast do tynku siloksanowego – farba Q4.

System ociepleń na wełnie mineralnej 

Wełna mineralna jest materiałem pozyskiwanym z roztopionego kwarcu lub skał bazaltowych. Jest elastyczna, jednak podczas prac dociepleniowych, wykonawcy muszą zadbać o to, by wełna nie została wystawiona na deszcz i nie nabrała wilgoci. Ze względu na wagę wełny, do jej mocowania muszą zostać zastosowane kołki stalowe.

Zaprawa klejąca KLEIB

W systemach dociepleniowych na bazie wełny mineralnej proponujemy zaprawę klejącą C2W. Ma ona takie samo zastosowanie jak zaprawy klejące dla systemów na styropianie – mocuje wełnę oraz zatapia siatkę z włókna szklanego.

Zaprawy tynkarskie 

Proponujemy dwa rodzaje preparatów gruntujących, przygotowujących materiał pod aplikację tynków, są to preparat C3, który można stosować pod tynki mineralne oraz preparat C3SIL pod tynki silikonowe.

Ze względu na właściwości wełny mineralnej nie zalecane jest stosowanie innych tynków niż mineralne i silikonowe. W naszej nomenklaturze są to odpowiednio produkty C4 i C7, zalecana w tym systemie silikonowa farba elewacyjna Q3.

Masz pytania? Chciałbyś skorzystać z naszej oferty? | SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!