https://www.kleib.pl/wp-content/uploads/2021/07/youtube_social_squircle_red-1.png

9 czerwca, 2021 Ocieplenie styropianem – jaką chemię budowlaną wybrać?

Podejmując decyzję o ociepleniu domu, garażu lub ociepleniu innego budynku stajemy przed decyzją co do materiału, z którego będziemy korzystać. Styropian jest jednym z popularniejszych materiałów do ocieplenia budynków. Jest to materiał lekki, odporny na wilgoć oraz nieelastyczny. Bardzo dobrze izoluje budynek i chroni go przed utratą ciepła. Do poprawnego ocieplenia budynku przyda się wyspecjalizowana chemia budowlana, która zapewni odpowiednią instalację i zabezpieczenie. Wśród produktów naszej firmy znajdują się również te specjalnie dedykowane do systemów ociepleń na styropianie. Wszystkie nasze produkty przechodzą testy jakości, jak i kontrole laboratoryjne. Warto zajrzeć do naszej oferty gdzie znajdują się zaprawy klejące do mocowania styropianu, tynki na elewację oraz farby elewacyjne.

Zaprawa klejąca do mocowania styropianu

Decydując się na styropianowe ocieplenie domu, warto zwrócić uwagę na rodzaj zaprawy oraz jej łatwość w aplikacji. Oprócz tego ważna jest też wysoka przyczepność i elastyczność. Odpowiednio dobrany klej sprawi, że płyty styropianowe oraz siatka z włókna szklanego będą trwałe i nie ulegną zniszczeniu przez warunki atmosferyczne. W naszej ofercie znajdują się 4 różne zaprawy klejące (C1, C2, C2B, C2 Extra). Są to produkty nadające się do białego oraz grafitowego styropianu. A oprócz tego sprawdzą się również do wykonania warstwy zbrojeniowej. Zaprawę klejącą można stosować na wszystkich typach powierzchni, podłoży takich jak: tynki, cegły, pustaki, beton.

Tynki od KLEIB

Preparat gruntujący jest kolejnym krokiem zaraz po siatce z włókna szklanego. Przygotowuje on podłoże do położenia zaprawy tynkarskiej. Produkty, jakie proponujemy to preparat gruntujący C3, oraz C3SIL. Osoby, które zdecydowały się na ocieplenie styropianowe, mają do wyboru kilka rodzajów tynków:

  • tynk mineralny (C4)
  • tynk akrylowy (C5)
  • tynk silikonowy (C7)
  • tynk siloksanowy (C8)

W przypadku tynku mineralnego i silikonowego zaleca się aplikację ręczną. A z kolei dla tynku akrylowego i siloksanowego można skorzystać z natrysku hydrodynamicznego.

Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Jeśli już wybraliśmy określony rodzaj tynku, należy w kolejnym kroku dopasować odpowiednią farbę elewacyjną. Do tynku akrylowego proponowaną farbą jest właśnie akrylowa (Q1). Natomiast dla tynku mineralnego najlepszym wyborem będzie farba:

– akrylowa (Q1)
– silikonowa (Q3)
– siloksanowa (Q4)

Do tynków silikonowych polecamy stosować farbę elewacyjną Q3, a do tynku siloksanowego – farbę Q4. Farby elewacyjne zostały stworzone z myślą o naszych klientach. Dlatego ważne jest dla nas to aby były proste w użyciu, w pełnej gamie kolorystycznej oraz nadawały się do użycia dekoracyjnego, jak i ochronnego.

Masz pytania? Chciałbyś skorzystać z naszej oferty? | SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!