Zaprawy budowlane odgrywają niebagatelną kwestię w budowie czy remoncie domu, dlatego niezwykle ważny jest ich odpowiedni dobór i zastosowanie. Konstrukcja murów, ścian, fundamentów jest niezwykle ważna, od niej zależy dalsze użytkowanie budynku. Zaprawa murarska powinna mieć odpowiednie parametry techniczne, adekwatną wytrzymałość, dobrą urabialność. Zaprawa tynkarska winna charakteryzować się dobrą przyczepnością do podłoża, nie powinna rysować się, pękać i odpadać od ściany a także powinna posiadać odpowiednią odporność mikrobiologiczną zapobiegającą wykwitom grzybów czy alg . W dalszej części artykułu dowiesz się o różnicach poszczególnych zapraw oraz ich wykorzystaniu.
Chemia budowlana KLEIB pozwoli Ci z łatwością wykonać prace wykończeniowe, remont mieszkania oraz ocieplenie domu lub ocieplenie dowolnego budynku.
Wykorzystanie odpowiedniej zaprawy pozwoli na uzyskanie trwałego połączenia elementów przez co ściana staje się bardziej wytrzymała. Zazwyczaj zaprawa murarska jest mieszaniną cementu, wody i drobnego kruszywa. Od niej w głównej mierze zależy trwałość konstrukcji budowlanej. Najważniejszym zastosowaniem zaprawy jest łączenie bloczków, pustaków, betonu komórkowego (gazobetonu) oraz innych materiałów w celu uzyskania struktury muru. Zastosowanie znajduje również w naprawie uszkodzeń i uszczelnianiu murowanej konstrukcji. Dodatkowo używa jej się w miejscach, gdzie są one narażone na większą wilgotność, a także pomieszczeniach położonych poniżej powierzchni ziemi.
Nadal masz problem z wyborem odpowiedniej zaprawy? Napisz do nas, a nasi doradcy na pewno Ci pomogą. https://www.kleib.pl/kontakt/
Główną różnicą jest zastosowanie obu produktów. Zaprawy murarskie mogą być wykorzystane do murowania ścian, wylewek, fundamentów, podkładów pod posadzki. Zaprawy tynkarskie mają znacznie węższy poziom przeznaczenia, służą jedynie do wykonania tynków wewnętrznych i zewnętrznych.
Sposób użytkowania również jest rozbieżny, zaprawę murarską stosujemy do łączenia murów, a tynkarską do aplikacji tynku na surowe ściany. Różnicą jest także granulacja użytego piasku. Do zapraw tynkarskich używamy piasku gruboziarnistego i średnio ziarnistego, a do zapraw murarskich drobnoziarnistego.
Sprawdź pozostały asortyment firmy KLEIB. Farba elewacyjna, kleje do płytek, pozwolą na idealne dokończenie Twojego wnętrza.
Masz pytania? Chciałbyś skorzystać z naszej oferty? | SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!